ALIŞVERİŞ İLE İLGİLİ SORULAR

reTinting Eski elektronik cihazların elden geçirilip gerekli düzenlemeler ile ilk günkü çalışma performansı gösteren cihazların satışını yapan, sitesi üzerinden satış yapmak isteyen mağazalar için bir Marketplace ortamı oluşturan bir platformdur.

Eski Cihazları Yeniden Hayata Döndürün ve Sürdürülebilir Dünya’ya Katkı Sağlayın

Ürün detaylarında sık sık karşılaşacağınız bu “kozmetik” ibaresi; cihazların görsel kalitesinden bahsetmektedir.

Kozmetik durum 3 ifade ile tanımlanır;

  1. Mükemmel: Kozmetik olarak sıfırdan farksızdır ve hiçbir kusur bulunmamaktadır. Bütün fonksiyonları çalışmaktadır.
  2. Çok İyi: Kozmetik olarak birkaç kılcal çizik içerebilir. Bütün fonksiyonları çalışmaktadır.
  3. İyi: Kozmetik olarak birkaç çizik içerebilir. Bütün fonksiyonları çalışmaktadır.

Hayır, ürünlerin hepsi “yeni gibi” dir.

Bunun anlamı şudur: Ürünler kullanılmış ve işlev görmüştür, tamamen yenilenmiş, yeni bir ürün gibi görünüm kazandırılmıştır.

Ödeme yöntemi olarak dünya çapında belli bir noktaya gelmiş ve güvenliği üst düzeyde tutan PayU, iyzico gibi sanal pos firmaları ile çalışmaktayız.

Ayrıca sitemiz ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) ne kayıtlıdır ve gerekli kontroller sağlanmaktadır.

Her aldığınız telefon, laptop, pc, Tv yani elektronik tüm ürünler için sağladığımız “12 Ay Garanti” reTinting’in ana sorumluluğu ve garantisidir.

Endişelerinizi gidermek adına bizlerle konuşmak isterseniz 0850 307 9117 telefon numarasından bizi arayın, müşteri temsilcilerimizden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ürün yenileme işlemlerinde kullanılan parçalar orijinal ve sıfır olup Orijinal sertifikalı (OEM), tüm satışa sunduğumuz ürünlerin 1 yıl reTinting olarak garantimiz altındadır. Apple ürünlerinden aksesuarlar için bir istisna vardır: Bu durumda aksesuarlar Mfi sertifikalı da olabilir.

Aksi belirtilmedikçe, cihazların pili orijinal kapasitesinin en az %80’ine sahiptir. Pilin gücü daha azsa, değiştirilmektedir. Sürdürülebilirlik ve elektronik atıkların azaltılması amacıyla, %80’den daha yüksek performansa sahip piller değiştirilmez. Bunun nedeni, bir pilin sadece birkaç şarjdan sonra şarj kapasitesinin yaklaşık ilk %10’unu kaybetmesidir. Bundan sonra, performans düşüşü giderek daha yavaş hale geliyor, böylece %80’de bile cihazın kullanımında herhangi bir bozulma olmuyor.

KARGO, ÖDEME YÖNTEMİ ve İADELER İLE İLGİLİ SORULAR

Orijinal ambalajın hasarlı veya eksik olması durumunda, satıcı ürünleri koruyucu malzemesi de dahil olmak üzere nötr beyaz veya kahverengi bir kutuda (veya bayiden ayrı bir kutuda) gönderebilir.

Sitemizde belirlenen belli miktar alışveriş limitleri dahilinde kargo masrafları her zaman görüntülenen satış fiyatına dahildir. Ek kargo ücreti yoktur. İade ve değişim kargolarda ücretsizdir. Ancak yurt dışından sipariş vermek isterseniz bu durumda ülke bazında farklı kargo ücretleri yansıtılabilir.

14 günlük süreç içerisinde herhangi bir sebep gösterilmeden ürün iade edilebilirsiniz.

Her ürün, ilgili reTinting tarafından satın alındığı tarihten itibaren en az 12 ay garantilidir. Bu, garanti süresi içinde meydana gelen tüm kusurları kapsar. Arızalı cihaz ya onarılacak ya da aynı ürün ile değiştirilecektir. Her ikisi de mümkün değilse, satın alma ücreti iade edilecektir. Örnekler: Tuşlar artık çalışmıyor, ekran arızalanmaya devam ediyor, cep telefonu artık şarj olmuyor, vb.

Kendi hatanızdan (cep telefonunun düşmesi, su ile teması durumu) kaynaklanan arızalar garanti kapsamında değildir.

Siparişiniz bize geldiğinde gerekli kontroller yapılıp faturalandırma işlemine geçtikten sonra paketlenecek, daha sonrasında ise anlaşmalı kargo aracılığı ile size ulaştırılmak üzere yola çıkacaktır.

Kargo durumunda kargolarınızı üyelerimiz, hesabınıza giriş yaptıktan sonra Siparişlerim bölümüne tıklayarak Siparişinizin son durumu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Siparişiniz yola çıktığında Kargo Takibi butonunu göreceksiniz.