“Refurbished”, “Yenilenmiş Ürün” demek ne demek?

Refurbished, yani;
Kullanılmış ancak sonrasında yenilenmiş ve böylece yeniden farkı olmayan ürünlerdir.

Bu tür cihazlar profesyonel ekiplerce elden geçirilip, kontrolleri yapılıp ve veri temizliği yapılıp fabrika çıkış standardına en yakın şekilde tekrar piyasaya sürülürler.

En dikkat etmeniz gereken durum, garanti süresidir. reTinting.com olarak size her ürün için en az 12 aylık garanti vermekteyiz. Bu garantiyi veremeyen firmalardan alım yapmanız kendi sorumluluğunuzdadır.

Kusursuz çalışırlar ve temizlenirler. Aldığınız ürünler sıfırından hiçbir farkı yoktur, tüm özellikleri (aksi belirtilmediği sürece) birebir çalışmaktadır.

Kullanılmış değil, sadece kutusu farklı

Bazı yenilenmiş ürünler; el değmeden iade olan ve tekrar bakım sürecinden geçirilmiş yenilenen ürünlerdir. Bu tür ürünlerin genelde kutuları olmayıp veya kargoda hasar görüp orijinali ile değiştirilmiş ürünler olmaktadır. Yani gerçekten hiç kullanılmamış olabilmektedirler.

Ürün aksesuarları hakkında

Bazı ürünler hiç kullanılmamış ancak sadece aksesuar eksiği olmaktadır. Bu tür ürünlerde genellikle kargolardan geri gelen ancak aksesuarları eksik olan ürünler olmaktadır (örnek olarak; cep telefonunun şarj kablosu eksik gibi).

Ne tür ürünler yenilenebilir?

Konu elektronik ürün olunca, her türlü cihaz sıfır parçası bulunduğu müddetçe yenilenebilir. Buna örnek olarak bir tarayıcı da olabilir, cep telefonu, tv ler en bilindik ve piyasada bolca bulunan ürünler olmasının yanında kahve makineleri, buzdolapları gibi beyaz eşya ve küçük ev aletleri de bu ürünlere dahildir.

Tek farkları, Fiyatları

Yenisinden daha ucuz; tüm yenilenmiş ürünler sıfırından farklı olarak fiyatları %20-%60 arası daha ucuzdur. Böylece geri dönüşümleri ve alımları çok mantıklıdır.

Veri Güvenliği

Bir önceki kullanıcılarından hiçbir veri bilgileri kalmamaktadır. Tüm cihazların eski verileri tamamen silinir ve hiçbir yerde saklanmaz.

Alın ve Test Edin

14 günlük test ve ücretsiz iade gönderimi; Tüm ürünlerimizi 14 gün boyunca test edip inceleyebilirsiniz. Böylece aldığınız ürünün işinizi görüp görmediğini, eksikliğinin olup olmadığını inceleyip rahatlıkla iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Atık Geri Dönüşümlerin Faydaları

  • Doğal Kaynakları Korur: E-atık geri dönüşümü, ömrünü tamamlamış elektronik eşyalardan değerli malzemelerin geri kazanılarak, yeni ürünlerde kullanılmasını sağlar. Böylece, enerji tasarrufu sağlanır, çevre kirliliğinin önüne geçilir, sera gazı emisyonları azalır ve doğal kaynaklar korunur.
  • Çevreyi Korur: E-atık geri dönüşümü atıklarda bulunan civa, kurşun ve kadmiyum gibi zehirli maddeleri çevreye zarar vermeden geri dönüştürerek, çevrenin korunmasını sağlar.
  • Yeni İşler Yaratır: E-atık geri dönüşümü, büyüyen bir sektör olarak yeni iş imkanları ve geri dönüştürülen malzemeler için ikinci bir piyasa oluşmasını sağlar.
  • Atık alanı ihtiyacını azaltır: E-atık geri dönüşümü gereksiz yere verimli topraklarımızın atıklarla dolmasını engelleyerek atık alanlarına olan ihtiyacımızı azaltır. GCL Geri Kazanım Elektronik Atık ve Katalizör Geri Dönüşümü faaliyetleriyle birçok değerli metali ülke ekonomimize değer olarak kazandırmaktadır.