Yenileniş Ürünler Hakkında

iPhone Başlangıç ​​Kılavuzu

Bu ipuçlarıyla, yenilenmiş iPhone’unuzu kullanmaya başlamak çok kolay olacaktır.
Yenilenmiş iPhone’unuzu satın aldığınız için tebrikler! Sadece çok para harcamamakla kalmadınız, aynı zamanda çevre için de iyi bir şey yaptınız. Bu kılavuzu sizin için oluşturduk, böylece iPhone’unuzla mümkün olduğunca keyifli bir başlangıç ​​yapın.

SIM Kart Takma

Demek iPhone’unuzu yeni aldınız ve paketini açtığınız için çok heyecanlısınız. iPhone’unuzu tüm işlevleri ile hemen kullanabilmeniz için, SIM kartınızı, telefonunuzu açmadan önce takmanız en iyisidir. SIM kartınızı, kart bölmesinin yanındaki açıklığa sokarak ve ardından dikkatlice iPhone’a doğru iterek SIM kart bölmesini açabilirsiniz.

Önemli: iPhone’unuzu almadan önce doğru SIM karta sahip olduğunuzdan emin olun. iPhone 5 ve sonraki modellerdeki tüm modeller bir nano SIM kartla çalışır. Eski telefonunuzdan farklı bir SIM kart boyutuna sahip olabilirsiniz. Ancak bu sorun değil, çünkü genellikle yeni bir SIM kartı cep telefonu operatörünüzden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

SIM aracınızı bulamıyorsanız, SIM kart bölmesini açmak için bir ataş kullanabilirsiniz. Kart tepsisini çıkarın ve yeni SIM kartınızı takın. Tam olarak nasıl yerleştireceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. SIM kartın köşesinde küçük bir çentik vardır, bu nedenle yalnızca tek bir şekilde sığar. Ardından SIM kart tepsisini SIM kartla birlikte iPhone’unuza geri koyun. SIM kart yuvası da iPhone’a yalnızca tek bir şekilde sığar – yani yanlış koyamazsınız!

Dikkat: Yalnızca modelinizin orijinal SIM kart yuvasını kullanın. Örneğin, iPhone 6’daki SIM kart yuvası iPhone 7’ye sığmaz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, yenilenmiş ürünler sadece cep telefonları değildir. Bir laptop, Tv, Bilgisayar ekranı, tablet, fotoğraf makinesi hatta beyaz eşyalar bile yenilenerek tekrar piyasaya sürülebilir.

SIM kartı taktıktan sonra nihayet başlayabiliriz. Cihazın sağ üst kısmındaki güç düğmesine yaklaşık üç saniye basarak iPhone’unuzu açın. Kısa bir süre sonra farklı dillerde “Merhaba” yazan beyaz bir ekran belirir. Dilinizi ve ülkenizi seçin, böylece tarih, saat veya kişiler alışık olduğunuzla aynı görünecek.

Ardından ekrandaki adımları takip edin. Tüm yapılandırmaları yaptıktan sonra yenilenen iPhone’unuz kullanıma hazır!

İpucu: iOS 11 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran başka bir cihazınız var mı? Güzel, çünkü o zaman Hızlı Başlangıç ​​ile iPhone’unuzu daha da hızlı çalıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yenilenmiş iPhone’unuzu açmak ve diğer cihaza tutmak. Yenilenmiş iPhone’unuzda hızlı başlangıç ​​ekranı otomatik olarak görünecektir. Sadece ekrandaki talimatları izleyin ve iPhone’unuz birkaç dakika içinde yapılandırılacaktır.

Veri aktarımı

iPhone’unuzu başlatırken kritik bir nokta, muhtemelen eski cep telefonunuzdan veri aktarımıdır. Neyse ki, Apple’ın burada birkaç seçeneği var:

1. iPhone’dan veri aktarın;

Daha önce bir iPhone’unuz varsa, işlem nispeten basittir. iTunes veya iCloud’da eski telefonunuzun yedeğini alın. Yedekleme ile eski akıllı telefonunuzdaki tüm verileri yenilenmiş iPhone’unuza geri yükleyebilirsiniz.

İpucu: Yenilenmiş iPhone’unuzu ilk kez kullanıyorsanız, bunu “Uygulamalar ve veriler” altında yapabilirsiniz. iPhone’unuzu zaten kullanıyorsanız, yedeklemeyi daha sonra iTunes veya iCloud aracılığıyla geri yükleyebilirsiniz.

2. Android akıllı telefondan veri aktarın;

iPhone’unuzdan önce bir Android akıllı telefonunuz var mıydı ve şimdi verilerinizi iOS’a mı aktarmak istiyorsunuz? Sorun değil! Google Play Store’dan “iOS’a Taşı” uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Bir kod kullanarak iPhone’unuzu eski Android akıllı telefonunuza bağlarsınız ve aktarmak istediğiniz içeriği seçebilirsiniz.

 

Dikkat: Müzik, kitap ve PDF’ler manuel olarak aktarılmalıdır. Bu nedenle, eski telefonun hafızasını boşaltmadan önce tüm verilerin gerçekten aktarıldığından emin olun!

İpucu: Bir Android cihazını ilk kez kullandığınızda da aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için, “Uygulamalar ve veriler” altındaki “Android’den veri aktar”a dokunmanız ve talimatları izlemeniz yeterlidir.

3. Verileri daha sonra aktarın;

Yenilenmiş iPhone’unuzu hemen kullanmak için sabırsızlanıyorsanız, onu yeni bir iPhone olarak yapılandırmanız yeterlidir (ilk kez açtığınızda “Uygulamalar ve veriler” altında). Ayrıca tüm verileri daha sonra iTunes, iCloud veya eski Android akıllı telefonunuzdan iPhone’unuza indirebilirsiniz.

Geri al!

Güzel fotoğrafları kaybetmekten veya en sevdiğiniz oyunun yüksek puanını sıfırlamaktan daha sinir bozucu bir şey olamaz. Bu nedenle, mümkün olduğunca az verinin kaybolması için iPhone’unuzu düzenli olarak yedeklemelisiniz.

Apple size iki seçenek sunar:

1. iTunes iPhone’unuzu bir bilgisayara bağlayın ve iTunes’u açın. Cihazınız otomatik olarak orada görüntülenecektir. Artık bir yedek oluşturabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Veriler kaybolursa, iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayarak geri yükleyebilirsiniz.

İpucu: Sağlık veya fitness verilerini kaydederseniz, yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir. Bunu yapmak için “iPhone yedeklemesini şifrele” kutusunu seçin ve kolayca hatırlayabileceğiniz bir şifre seçin. Şifrenizi yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Yedeklemeyi parola olmadan geri yüklemek mümkün değildir.

2. iCloud iTunes üzerinden yedekleme yapmak sizin için çok zahmetliyse, iCloud’daki yedekleme işlevi zarif bir çözümdür. iPhone’unuzu bir bilgisayara bağlamanız, hatta evde olmanız bile gerekmez. Yedeklemeler her yerde yapılabilir, tek ihtiyacınız olan bir WiFi bağlantısıdır. Yedeklerin otomatik olarak oluşturulması seçeneği de vardır. iPhone’unuz prize takılıyken, kilit ekranında ve WLAN’a bağlandığında, yedeklemeler otomatik olarak iCloud üzerinden yapılır. Bu yüzden hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok. Ayarlarda adınıza ve ardından iCloud’a dokunarak otomatik iCloud yedeklemesini ayarlayabilirsiniz. Orada, tüm ayarları yapabileceğiniz iCloud Yedekleme’ye gidin. iPhone’unuz hala iOS 10 çalıştırıyorsa. 2 veya önceki sürümlerde, ayarı Ayarlar> iCloud> Yedekleme altında bulabilirsiniz. iCloud üzerinden yedeklemenin küçük dezavantajı, yalnızca ilk 5 GB’nin ücretsiz olmasıdır. Ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa (ve bu hızlı bir şekilde olabilir) ek depolama alanı satın alabilirsiniz. Fiyatlar 50 GB için aylık 0,99 € ile 2 TB için 9,99 € arasında değişmektedir.

Yenilenmiş bir iPhone’unuzla iyi eğlenceler!

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :